Kurumsal web tasarım nedir ?

İnternetin yaygınlaşmasının her geçen gün arttığı zamanımızda, sitelerin etkin, kalıcı bir rol oynamaktadır. Bu sebeple web sitesi yaptıracak şirketler kurumsal web tasarım aşamasında son derece dikkatli ve özverili olmalıdırlar.

Şirketinizin internetteki temsilcisi web sitenizdir. Kurumsal web tasarımınız etkili ve görsel bazda ilgi çekici ise geri dönüşüm etkisi fazla olur. Bu nedenle şirketiniz için kurumsal web tasarımı yaptırmak istediğinizde profesyonel bir firmadan destek almanız gerekmektedir. Kurumsal web tasarım, bir işletme ya da kurum ile ilgili hizmet sunduğu kitleye doğrudan arz edileceği sebebiyle tüm ayrıntıları ile ilgili çalışılmalıdır.

Çalışma yapılacağı zaman o kurumun kurumsal renkleri, kurumsal kimliği, kurumsal fontu, kurumsal logosu, vizyonu, hizmetleri, ürünleri ve faaliyetleri hususlarında son derece bir uyum ve çerçeve içerisinde değerlendirilmeli ve kurumsal web site tasarımı dizayn edilmelidir.

Kurumsal web tasarım da en büyük etken, sadelik ve işleyiştir. Kurumsal internet sitesi tasarımlarında renk olarak beyaz ve siyah alanların etkin kullanımı ve etkileyici olması gibi birçok detayların çok iyi bir biçimde tasarlanarak, web tasarımı yapılan firmayı kurumsal ve profesyonel bir şekilde göstermesi sağlanmalıdır.

Web sitesi tasarım kısmına yeterli derecede özen ve dikkat göstermeyen kurumlar ya da kuruluşlar, internet sitelerini ziyaret eden ziyaretçiler tarafından olumsuz düşüncelere sevk etmelerine neden olmaktadır. Logo başta olmak üzere firmayı temsil eden tüm öğelere dikkat edilmelidir.

Kurumsal web sitesi  anlaşılır ve sade olmalıdır, ziyaretçiyi yormamalıdır. Giriş sayfanız sitenizin showroom’u gibidir. Firmanızı tanıtımı, duyurular ya da kampanyalara ana sayfada olmalıdır. Menüler, kullanıcıların isteklerine kolayca bulabilecekleri gibi olmalı. İçeriksiz başlıklar olmamalıdır. Ziyaretçilerinizin iletişim kurabilecekleri bilgileri ve iletişim formu konulmalı. Kurumsal web sitesinin kolay kullanılabilir admin paneli olmalıdır. En önemli olan kurumsal web sitenizin optimizasyonu ve sosyal reklam planı yapılmalıdır.

Sayfalar hızlı olmalıdır. Birkaç saniyeden uzun sayfalar ile müşterilerin vazgeçmesi muhtemel bir sonuçtur. Bunu aşmak adına hız olarak üst seviye bir sunucu kullanılmalıdır.  SEO çalışmaları hem içerde hem de dışarda ekip tarafından kaliteli bir şekilde yapılmalı ve iyi hedeflere çalışılmalıdır.

Çalışılacak şirketin sürekli olarak iletişime açık olması ve işinde güzel referanslara sahip olması önemli olduğundan ötürü bunu sağlayabilen firma ile çalışmak önemli bir adımdır. Newpage Medya olarak müşterilerimize verdiğimiz önem neticesinde sürekli olarak onlar için en iyisini üretmekteyiz.

Bizimle çalışmak isterseniz 05370564936 ve info@newpagemedya.com üzerinden ulaşabilirsiniz.